Cardinal Theme

ایمانی خوشخو خبر داد؛

اشتغال 65 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ

ایمانی خوشخو خبر داد؛ سی و ششمین سالروز راه‌اندازی جهاددانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

سی و ششمین سالروز راه‌اندازی جهاددانشگاهی عصر امروز با حضور دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو ، رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در این مراسم گفت: دو ویژگی مهم داشتن انگیزه و همت باعث شد تا جهاددانشگاهی بعد از 36 سال به عنوان یک نهاد پیشرو در فرهنگ، آموزش و علم بدرخشد و منشا اثر باشد.

ایمانی گفت: در این مدت جهاددانشگاهی با کمترین امکانات و بالاترین انگیزه توانست بار کشور را به دوش بکشد و یکی از کارهای بزرگ آن هم راه‌اندازی دانشگاه علم و فرهنگ بود.

او افزود: جهاددانشگاهی نمی‌خواهد فقط یک دانشگاه باشد. بلکه آمده است تا دانشگاهی غیر از سایر دانشگاه‌ها باشد و این هم باعث شده است امروزه فارغ‌التحصیلان آن بیکار نباشند و حدود 65 درصد آنها بعد از فارغ‌التحصیلی شاغل شوند.

او از راه‌اندازی دوره دکتری سیاست‌گذاری فرهنگی و نیز راه‌اندازی پارک علم و فناوری فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در دانشگاه علم و فرهنگ خبر داد و گفت: از وزیر علوم می‌خواهیم تا در این زمینه همه حمایت‌ها و همکاری‌های لازم را با ما انجام دهند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: این دانشگاه برای اولین بار رشته گردشگری، حقوق تجارت، مطالعات فرهنگی و اوقات‌فراغت را راه‌اندازی کرده است.