Cardinal Theme

ایجاد رشته مشترک در دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی

به گفته دکتر ایمانی خوشخو،دانشگاه علم وفرهنگ به پشتوانه همکاری های موفق با مراکز تحقیقاتی کشور از جمله پژوهشگاه رویان ، آمادگی ایجاد رشته مشترک با پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی را نیز دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ،دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس دانشگاه علم و فرهنگ صبح امروز( دوشنبه 7 شهریورماه) با همراهی دکترسیدمهدی سجادی فر معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکترعرفانیان معاون آموزشی دانشکده علوم پایه و فناوری های زیستی دانشگاه علم وفرهنگ از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی (مرکز تحقیقات سرطان پستان) بازدید و در جلسه هم اندیشی با مسئولان این پژوهشکده شرکت کرد.

در ابتدای این جلسه دکتر کیوان مجید زاده اردبیلی، رئیس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی، ضمن عرض خیرمقدم به تشریح فعالیت های آن مرکز پرداخت و گفت: پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی که در سال های اخیر رشد فزاینده ای در حوزه های مختلف ژنتیک، بیماری های پستان، انفورماتیک سرطان، ایمنی درمانی و پزشکی ترمیمی و ... داشته است در نظر دارد به پشتوانه دانشگاه علم و فرهنگ، به حوزه آموزش ورود نماید و با برگزاری دوره های مشترک آموزشی، توان علمی خود را نیز افزایش دهد.

در این نشست دکتر ایمانی ضمن اعلام آمادگی برای ایجاد رشته های مشترک، به تشریح تجربیات مثبت دانشگاه علم و فرهنگ در این خصوص پرداخت و تاکید کرد: دانشگاه علم و فرهنگ هم اکنون با استفاده از توان مراکز پژوهشی جهاددانشگاهی، دوره های مفیدی را با پژوهشگاه های رویان، ابن سینا و ... دارد که پاسخگوی نیاز حال حاضر جامعه می باشند.

وی افزود: در دانشگاه علم و فرهنگ علاوه بر توجه به ایجاد روحیه کارآفرینی در میان دانشجویان برای فارغ التحصیلان نیز برنامه ریزی می شود.

دکتر سجادی فر نیز با ابراز خرسندی از گسترش چنین همکاری هایی به تشریح روند تصویب و ایجاد رشته دانشگاهی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پرداخت.

در ادامه دکتر عرفانیان با معرفی دانشکده علوم پایه و فناوری های زیستی، جزئیاتی از رشته های مشترک دانشگاه علم و فرهنگ با سایر مراکز بیان و بر لزوم ایجاد کمیته ای مشترک جهت بررسی کامل این موضوع تاکید کرد.

در پایان جلسه، اعضای کمیته مشترک ایجاد رشته در دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی مشخص شدند.