Cardinal Theme

در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد:

مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود برگزار شد

مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه علم و فرهنگ طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (18 و 19 مهرماه) با حضور ریاست و جمعی از معاونین دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، ریاست دانشگاه علم و فرهنگ ضمن خوشامدگویی به دانشجویان گفت: این دانشگاه وابسته به یکی از بزرگترین نهادهای علمی و پژوهشی کشور _ جهاد دانشگاهی _ است و این وابستگی باعث شده توانمندی هایی داشته باشیم که شاید دانشگاه های دیگر کمتر از آن بهره مند باشند.

ایمانی خوشخو افزود: تکیه دادن به این نهاد پژوهشی و استفاده از ظرفیت های آن، فضای آموختن، کار و ارتقا سطح مهارت را برای دانشجویان _ بویژه در تحصیلات تکمیلی _ فراهم کرده است.

ریاست دانشگاه علم و فرهنگ تاکید کرد: تلاش می کنیم در این دانشگاه، فارغ التحصیل بیکار نداشته باشیم و این موضوع، از سیاست های ما محسوب می شود. زمانی این سیاست محقق خواهد شد که دانشجویان علاوه بر تحصیل، همزمان مهارت های لازم را نیز کسب کرده باشند.

ایمانی خوشخو گفت: خیل عظیم فارغ التحصیلان بیکار الزاما بدلیل نبود کار در جامعه نیست؛ بخشی از این مشکل به این دلیل است که (برخی از) فارغ التحصیلان از توانمندی و مهارت های مورد نیاز بازار کار بی بهره هستند.

وی خاطر نشان کرد: در فضای رو به رشد جامعه، بویژه رشد علمی مناسب کشور، دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان یک دانشگاه نسل سوم، علاوه بر آموزش و پژوهش، کارآفرینی را نیز مدنظر دارد.

در ادامه این مراسم، از تلاش های دکتر اسرافیلیان، معاونت سابق فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علم و فرهنگ تقدیر شد.

دکتر جمال رحیمیان، معاونت فرهنگی و دانشجويي دانشگاه علم و فرهنگ گفت: اگر انجمن ها و کانون های دانشگاه، شاخص و شناخته شده اند، همه این تلاش ها مرهون زحمات دکتر اسرافیلیان است.

در بخش دیگر این مراسم که با حضور دکتر رحیمیان، معاونت فرهنگی و دانشجويي، دکتر جعفری، معاونت پژوهشی، دکتر نبیونی، مدیرکل معاونت آموزشی و دکتر حسنی، معاونت پشتیبانی دانشگاه برگزار شد، علاوه بر تشریح برخی مقررات تحصیلی و آموزشی، به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.

گفتني است براساس آمار اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در سال تحصیلی 97_96 در مقطع کارشناسی 1050 نفر در 23 رشته، مقطع کارشناسی ناپیوسته 163 نفر در 4 رشته، مقطع کارشناسی ارشد 614 نفر در 40 رشته، مقطع دکتری 15 نفر در 5 رشته در دانشگاه علم و فرهنگ پذیرفته شده و ثبت نام کرده اند.

همچنين در سال تحصيلي جاري تعداد دانشجویان انتقالی و استعدادهای درخشان نیز در دانشگاه علم و فرهنگ بسیار چشمگیر است.