Cardinal Theme

گروه دانشجویی دانژه دانشگاه علم وفرهنگ

گروه دانشجویی دانژه به همت انجمن علمی دانشجویی عمران دانشگاه علم و فرهنگ ایجاد شده است. این گروه که اعضای آن از برگزیدگان مسابقات دانشجویی کشور هستند، به تازگی فعالیت خود را در زمینه ساخت انواع سازه در دانشگاه علم و فرهنگ آغاز کرده است.

احمد پرستش، سرپرست گروه دانژه در خصوص فعالیت های این گروه به خبرنگار سیناپرس گفت: این گروه سعی دارد با برگزاری مسابقاتی تحت عنوان usc cup بین دانشگاه ها، جوی رقابتی میان دانشجویان ایجاد کند.

پرستش افزود: با تلاش اعضاء گروه و همکاری مسئولین دانشگاه، مکاتبات برای برگزاری این مسابقات به اتمام رسیده و این طرح به زودی وارد فازعملیاتی خواهد شد.

وی در خصوص برنامه های آموزشی این گروه و همچنین شرایط افرادی که می توانند در این دوره ها شرکت کنند عنوان کرد: دوره های آموزشی ساخت انواع سازه برای علاقمندان برگزار خواهد شد. متقاضیان شرکت در این دوره ها عموما باید درخصوص مبانی اولیه سازه ها و نحوه ساخت آنها آشنایی داشته باشند، ولی در بخش هایی مانند سازه های ماکارونی با یک الی دو جلسه، فرد به آمادگی و شناخت کافی در این خصوص خواهد رسید؛ همچنین برای هر دوره از مسابقات نیز دوره های آموزشی جداگانه برگزار خواهد شد.

پرستش با اشاره به اهداف تشکیل گروه دانژه و برگزاری دوره های آموزشی گفت: در درجه اول، به دنبال تربیت مربی و مدرس خصوصا در زمینه سازه های چوبی برای مدارس و پژوهش سراها و آشنایی گروه های مختلف با فعالیت ها در این بخش هستیم و در درجه دوم، برقراری ارتباط و همکاری با شرکت های سازه ای و مهندسی مدنظرمان قرار دارد.

سرپرست گروه دانژه در خصوص مزایای شرکت در این دوره ها عنوان کرد: مهمترین مزیت شرکت در این دوره ها بخصوص برای دانشجویان مهندسی این است که می توانند دروس تئوری را این بار به صورت عملی بیاموزند که این اتفاق، دید گسترده ای به فهم دروس تئوری به دانشجو می بخشد؛ همچنین در خصوص آینده شغلی نیز همانطور که عنوان شد می توانند برای تدریس در مدارس و دانشسراها و در درجه بعدی به شرکت های سازه ای و مهندسی مراجعه کنند.

پرستش آینده این فعالیت ها در ایران را روشن عنوان کرد و گفت: در بخش سازه های فولادی همانطور که از سوابق پیداست، کشور ما با شیب بسیار خوبی در حال پیشرفت و ترقی در این بخش است.

لازم به ذکر است، تیم سازه های فولادی دانشگاه علم و فرهنگ پس از کسب مقام نخست در مسابقات ملی پل فولادی که سال گذشته در تهران برگزار شد، این تیم برای شرکت در مسابقات سازه های فولادی در آمریکا نیز دعوت شد که به دلیل تحریم ها، از شرکت مسابقات باز ماندند.