Cardinal Theme

چهارمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی برگزار می شود

پس از برگزاری سه دوره موفق کنفرانس بین المللی وب پژوهی، چهارمین دوره این کنفرانس در تاریخ های 5 و 6 اردیبهشت 97 توسط دانشگاه علم و فرهنگ تهران و جهاد دانشگاهی برگزار می گردد.


با توجه به اهمیت حوزه وب  و سایبر، کنفرانس بین المللی وب پژوهی می کوشد تا ضمن ترسیم محور های مهم پژوهش در وب، پژوهش هایی که در این حوزه مهم راهبردی انجام می شود را جمع آوری کرده و پژوهشگران حوزه وب را گردهم جمع نماید. کنفرانس وب پژوهی تنها کنفرانس  بین المللی در کشور است که به صورت ویژه بر روی پژوهش در حوزه وب متمرکز شده است و توانسته است جایگاه ویژه ای در کشور کسب نماید.
واژه "وب پژوهی" چند سالی است که توسط مرکز وب پژوهی دانشگاه علم و فرهنگ وارد ادبیات پژوهشی کشور شده است. هر چند در کشور جشنواره ها، نمایشگاه ها و استارتاپ های متنوعی در حوزه وب برگزار می گردد اما کمتر به بحث مهم پژوهش در وب پرداخته شده است. یکی از اهداف مهم کنفرانس بین المللی وب پژوهی، تاکید بر روی بین رشته ای بودن تحقیقات در حوزه وب است و محورهای تعریف شده در این کنفرانس ابعاد مختلف فنی، اجتماعی،اقتصادی، حقوقی، اطلاعاتی و حتی هنری وب را در بر می گیرد.
چهارمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی با مشارکت مستقیم پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)  برگزار می شود و علاوه بر نمایه شدن مقالات در SID در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نیز نمایه می شود. همچنین از بعد نمایه های بین المللی، این کنفرانس از سال دوم تحت حمایت IEEE قرار گرفته است و مقالات دو دوره گذشته کنفرانس در پایگاه IEEE Xplore منتشر شده است.  
لازم به ذکر است مقالات برتر این کنفرانس در مجله بین المللی وب پژوهی و مجلات علمی پژوهشی جهاد دانشگاهی و مجلات با نمایه Scopus  منتشر می شوند. مهلت ارسال مقالات تا اول بهمن ماه 96 تعیین شده است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی چهارمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی به نشانی http://iranwebconf.com/fa مراجعه نمایید.