Cardinal Theme

توسط گروه طراحی پارچه و لباس دانشگاه علم و فرهنگ

مسابقه طراحی و دوخت مانتو دانشجویی برگزار شد

مسابقه طراحی و دوخت مانتو دانشجویی توسط گروه طراحی پارچه و لباس دانشگاه علم و فرهنگ از روز شنبه در این دانشگاه آغاز شد.

دکتر فرشته کیاوش عضو هیات علمی گروه پارچه و لباس دانشگاه علم و فرهنگ در خصوص این مسابقه به خبرنگار سيناپرس گفت: در حوزه طراحی پارچه و لباس تاکنون مسابقات زیادی برگزار شده است ولی اینکه بخواهیم این موضوع را صرفا به لباس دانشجویی محدود کنیم اتفاقی جدید در این مسابقات است.

وي درباره نحوه برگزاری این مسابقه اظهار داشت: مدت زمان این مسابقه دو روز بوده و در روز سوم شرکت کنندگان طرح های خود را در قالب عکس برای ما ارسال می کنند و پس از دو روز، نفرات برتر از سوی هیات داوران این مسابقه معرفی می شوند؛ در نهایت یک طرح برتر از سوی یکی از تولیدی های شناخته شده و برتر کشور به مرحله تولید می رسد که این خود انگیزه زیادی برای دانشجویان شرکت کننده در این مسابقه ایجاد می کند.

دكتر كياوش درخصوص معیارهای انتخاب طرحهاي برگزيده گفت: میزان تمیز بودن کار، رعایت الگوهای مد نظر، خلاقیت استفاده شده در کار و مواردی از این قیبل، معیارهای داوری برای این طرح ها است.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا دانشگاه در زمینه برگزاری این مسابقه حمایتی داشته است تاكيد كرد: بزرگترین حمایت دانشگاه از ما این بود که اجازه داد تا این مسابقه در دانشگاه برگزار شود تا استعدادها در این حوزه، فرصت شکوفا شدن و به نمایش در آمدن را داشته باشند. ضمن اینکه این برنامه با حمایت و همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود و این معاونت تاکنون حمایت خوبی از بابت تامین نیازهای مورد نظر گروه های شرکت کننده داشته است.
عضو هیات علمی گروه پارچه و لباس دانشگاه علم و فرهنگ در پايان افزود: در حال حاضر طرح هایی در ذهن داریم که می توانند برنامه خوبی برای برگزاری مسابقات بعدی باشند. در این فکر هستیم که مسابقات آتی را با جامعه آماری بالا و به صورت بین دانشگاهی برگزار کنیم.