Cardinal Theme

گزارش برگزاری نمایشگاه آثار بخش عملی و تجسمی پنجمین همایش ملی مبانی نظری هنرهای تجسمی

نمایشگاه آثار منتخب «پنجمین همایش ملی مبانی نظری هنرهای تجسمی با رویکردهای نوین بصری در نوشتار» با مشارکت معاونت دانشجویی- فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ و انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران، در سه بخش لوگوتایپ، پوستر و نقاشی خط در دانشگاه علم و فرهنگ برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ افتتاحیه این نمایشگاه با حضور دکتر سید علی‌اکبر هاشمی‌راد- معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه-، دکتر محمدمهدی اخو‌ی‌یان- رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه -، دکتر زهرا حسین‌نژاد- دبیرعلمی همایش-، دکتر پریسا شاد قزوینی-رییس انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران-، فریدون مردانی- دبیر بخش عملی و نمایشگاهی -،و شرکت جمعی از داوران ،استادان ،طراحان و دانشجویان رشته‌های هنری در محل گالری هنر این دانشگاه برگزار شد.

دبیر بخش عملی و نمایشگاهی همایش در خصوص فرآیندبرگزاری این رویداد گفت: پس از اعلام فراخوان عمومی در رسانههای گروهی، دبیرخانه این همایش تا تاریخ ششم بهمن ماه سال جاری تعداد 1760 اثر هنری را از سراسر کشور گردآوری نمود. از مجموع این آثار ،تعداد 1340 اثر در بخش لوگوتایپ و420 اثر در بخش پوستر و نقاشی خط بود که در نهایت پس از ارزیابی آثار توسط هیات داوران، تعداد 135 اثر در بخش لوگوتایپ و تعداد 35 اثر در بخش پوستر و نقاشی خط به عنوان آثار منتخب در نمایشگاه معرفی گردیدند و  از نفرات برتر در سه بخش لوگوتایپ ،پوستر و نقاشی خط تقدیر شد.

فریدون مردانی گفت: در بخش عملی و نمایشگاهی این همایش آثارهنرمندانی از شهرهای تهران،کرج، شهرری، رشت، ساری، کرمان، مشهد، کرمانشاه، کاشان، تبریز، اهواز، سمنان، اصفهان و شیراز دریافت شد که بیش‌تر این آثار متعلق به هنرمندان و دانشجویان دانشگاه‌های هنر شهر تهران بوده است.

وی افزود: در راستای تحقق اهداف همایش ملی مبانی نظری هنرهای تجسمی، نمایشگاه دیگری نیز با عنوان «خط نگاره» از 17 الی 21 اسفندماه در گالری جلال آل احمد فرهنگسرای ولا شهر ری برگزار خواهد شد.