Cardinal Theme

برگزاری آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور

فردا -جمعه،17 اسفندماه - آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ به نقل از جهاددانشگاهی؛ عزیز آشنا با بیان این‌که آزمون فراگیر استخدامی در 128 شهر کشور و با میزبانی 262 حوزه برگزار می‌شود، گفت:12 حوزه در شهر تهران و تعدادی حوزه در شهرستان‌های استان تهران از جمله اسلام‌شهر، ورامین، بهارستان، پرند، شهریار، شهرری و پردیس، آماده‌ی میزبانی این آزمون هستند.

تعداد شرکت‌کننده و عوامل اجرایی برگزاری آزمون

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی در خصوص آمار و اطلاعات مربوط داوطلبان این آزمون گفت: 227 هزار و 891 نفر در این آزمون شرکت می‌کنند؛ که از این تعداد، حدود 105 هزار نفر زن و مابقی مرد می‌باشند؛ حدود 15 هزار نفر از شرکت‌کنندگان نیز مدرک دیپلم دارند و مابقی کاردانی به بالا هستند که افراد دارای دیپلم تنها در آزمون عمومی شرکت می‌کنند و آزمون اختصاصی ندارند.

وی افزود: تعداد نیروهای کل کشور از جهاددانشگاهی که وظیفه‌ی برگزاری ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور را بر عهده دارند، بیش از 5 هزار نفر می‌باشد که علاوه بر آن‌ها، نیروهای انتظامی و امنیتی نیز به تعداد حوزه‌ها و اسکورت سوالات با جهاددانشگاهی همکاری می‌کنند.

جزییاتی از تعداد و کیفیت سوالات آزمون

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی گفت: 100 سوال عمومی و 50 سوال اختصاصی برای هر شغل طراحی شده است که زمان پاسخ‌گویی به سوالات عمومی، 120 دقیقه و زمان پاسخ به سوالات اختصاصی، 70 دقیقه است.

وی افزود: در این آزمون 113 شغل وجود دارد و با توجه به این‌که در بعضی از شغل‌ها مواد آزمون آن با یک‌دیگر مشترک است، 80 مدل دفترچه‌ی سوال برای سوالات اختصاصی طراحی شده است؛ سوالات عمومی نیز در دو گروه داوطلبان دارای مدارک «دیپلم و کاردانی‌» و داوطلبان «دارای مدارک کارشناسی و بالاتر» به صورت مجزا طراحی شده‌اند.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی با اشاره به کیفیت طراحی سوالات، گفت: سوالات طراحی‌شده، سوالات رایج نظام آموزشی کشور و منابع درسی دانشگاه‌ها برای رشته‌های مختلف است.

فرآیند زمانبر اعلام نتایج و یک توصیه‌ی مهم

وی درباره‌ی اعلام نتایج آزمون گفت: ابتدا باید نتایج آزمون کتبی مشخص شود و بعد دستگاه‌ها برای پذیرفته‌شدگان چند برابر ظرفیت، زمان مصاحبه را مشخص می‌کنند؛ پس از فرآیند مصاحبه، نتایج آن بازمی‌گردد و سپس اعلام می‌شود. قطعا این فرآیند در زمانی کوتاه انجام نمی‌شود؛ نتایج آزمون کتبی هم بعد از جمع‌آوری و تصحیح پاسخ‌نامه‌ها در پروفایل‌های شرکت‌کنندگان نمایش داده خواهد شد.

مهندس آشنا تاکیدکرد: جهاددانشگاهی تا انتهای این آزمون وظیفه‌ی اعلام اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت به دستگاه‌ها، اعلام زمان مصاحبه‌ها در پروفایل اشخاص، اطلاع رسانی نتایج مصاحبه‌ها و نتایج نهایی ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی را از طریق سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir بر عهده خواهد داشت.

وی  با اشاره به احتمال وجود نقص در کارت آزمون داوطلبان آزمون تاکید کرد: داوطلبان تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه (16 اسفندماه) می‌توانند با مراجعه به باجه‌های رفع نقص مدارک مشکلات کارت آزمون را برطرف نمایند.

گفتنی است، ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور، روز جمعه ۱۷ اسفند برگزار می‌شود؛ شرکت‌کنندگان باید راس ساعت هشت‌ونیم صبح در حوزه‌ها حضور داشته باشند؛ دفترچه‌های این آزمون نیز از ساعت ۹ صبح توزیع خواهد شد.

دانشگاه علم و فرهنگ یکی از حوزه های این آزمون و مسئول اصلی برگزاری آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور است.