Cardinal Theme

برگزاری نخستین دوره مدرسه مطالعات بینارشته‌ای هنر در دانشگاه علم و فرهنگ

به همت گروه پژوهش هنر دانشکده هنر و معماری، نخستین دوره «مدرسه مطالعات بینا رشته‌ای هنر» در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‎شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ دکتر عباس نامجو با اعلام این خبر افزود: امروزه مدارس فصلی به عنوان جزئی لاینفک و مهم از برنامه‌های آموزشی بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا تبدیل شده و نقش ویژه‌ای در ترویج و توسعه دانش و همچنین افزایش مهارتهای کاربردی دانشجویان دارند.

مدیرگروه رشته پژوهش هنر دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این‌که بسیاری از مسائل امروزه بشر نیازمند جامعیت‌های تخصصی و مطالعات بینارشته‌ای ‌است؛ گفت: این مدارس با فاصله گرفتن از محدودیتها و بروکراسی حاکم بر مقررات دانشگاهی، با توسعه فضای آکادمیک امکان ترویج و آموزش مباحث نظری و عملی را نه تنها برای دانشجویان بلکه برای عموم علاقهمندان فراهم کرده و بدین شکل مرزهای آموزش آکادمیک را از حوزه دانشگاهی فراتر برده و به عرصه عمومی گسترش می‌دهند.

دکتر نامجو  گفت: مدرسه بهاره‌ی هنر که برای نخستین بار در این دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرده با اتکاء به اعتبار و توانایی‌های علمی، فنی و اجرایی دانشگاه علم و فرهنگ با رویکردهایی مشابه در جهت تحقق بخشیدن به اهداف توسعه و ترویج مباحث نظری در حوزه هنر به عنوان مکمل مباحث ارائه شده در چارت دانشگاهی، آموزش همگانی مهارت‌های تحلیلی فعالیت می کند.

وی تاکید کرد: این مدرسه با هدف ارتقاء سطح ادراک و تحلیل زیبایی شناختی برای مخاطب عام آثار هنری، توسعه مطالعات دانش‌بنیان در حوزه هنر با رویکردی میان‌رشته‌ای، توسعه ارتباطات علمی و همکاری‌های مشترک میان دانشگاه و دانشجویان با محافل رسمی و غیر رسمی معتبر هنری و اساتید صاحب نام در حوزه هنر فعالیت می‌نماید.