Cardinal Theme

برگزاری نخستین جشنواره ملی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ

نخستین جشنواره ملی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری وزارت علوم و تحقیقات وفناوری، ،معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ،فرهنگستان هنر،موسسه فرهنگی و هنر آکادمی شمسه و انجمن علمی دانشجویی نقاشی دانشگاه علم و فرهنگ تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ سید علی اکبر هاشمی راد – معاون دانشجویی فرهنگی- با اعلام این خبر گفت: جشنواره نقاشی علم و فرهنگ، رویدادی در گستره ملی است که برای نخستین بار تیرماه سال جاری در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علم وفرهنگ با بیان این‌که رویکرد اصلی برگزاری این جشنواره معرفی نقاشان دانشجو، فضاسازی و ایجاد انگیزه برای آنان است؛ افزود: ترغیب و تشویق دانشجویان در امر پژوهش، نوشتن مقاله و پایان نامه‌های کاربردی و کمک به ارتقاء رزومه هنری دانشجویان جوان و کم سابقه از جمله اهدافی است که این جشنواره دنبال می‌کند.

وی با اشاره به چاپ آثار بخش پژوهشی جشنواره در ویژه‌‌نامه دانشگاه علم و فرهنگ؛ گفت: پایان‌نامه‌ها و مقالات این جشنواره توسط هیات متخصصی متشکل از دکتر علی اصغر میرزایی مهر،دکتر فواد نجم الدین،دکتر جواد آقاجانی،دکتر مهدی اخویان و دکتر مهدی انصاری داوری خواهد شد.

دکتر هاشمی‌راد افزود: همچنین در تاریخ سوم تیرماه چهار پنل علمی- پژوهشی با موضوع «نقاشی معاصر ایران با محوریت انسان» توسط اساتید مطرح نقاشی ایران در محل سالن فرهنگستان هنر برگزار می‌شود که دانشجویان منتخب هیات داوران علاوه بر دریافت امتیاز علمی از معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ می‌توانند آثار خود را در این پنل‌ها ارائه نمایند.

وی در خصوص بخش نمایشگاهی این جشنواره گفت:  هیات داوران بخش نمایشگاهی از اساتید به‌نام  هنر همچون دکتر جواد علیمحمدی اردکانی ،مهدی فرهادیان، کاظم چلیپا، زروان روحبخشان و امیرحسین زنجانی تشکیل شده است.

دکتر هاشمی‌راد تاکید کرد: دانشجویان تا تاریخ 24 خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را  در دو بخش نمایشگاهی و پژوهشی با رعایت قوانین و شرایط به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و از میان 10 نفر برگزیده هیات داوران، به نفرهای اول تا سوم جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است؛ تمامی شرکت کنندگان در بخش‌های پژوهشی و نمایشگاهی گواهی حضور در جشنوراه ملی نقاشی را دریافت می‌کنند.