رفع چالش تردد دانشجویان خارجی در کشور

قائم‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور از رفع چالش‌ تردد دانشجویان عراقی و همچنین دانشجویان خارجی در کشور خبر داد و گفت: علاوه بر آن در کمیسیون همکاری‌های علمی و فناوری، تشکیل سازمان حمایت از همکاری‌های علمی به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ؛ منصور کبگانیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سند "همکاری‌های علمی و فناوری" نهایی و ابلاغ شده است، افزود: این سند در حال اجرایی شدن است و چند جلسه با حضور دو وزیر "اطلاعات" و "امور خارجه" برگزار شد؛ ضمن آنکه کمیسیون آن به دبیری "حمیدرضا امیری‌نیا" تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه جلسات این کمیسیون به صورت مرتب با حضور معاونان وزرا برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: در این جلسات مسایل مختلفی در حوزه علم و فناوری، مطرح و راهکارهایی برای رفع چالش‌ها ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به مشکلات تردد دانشجویان عراقی برای رشته نفت اشاره کرد که این موضوع نیز مرتفع شد.

کبگانیان تردد دانشجویان خارجی و غیر ایرانی در کشور را از دیگر موضوعات موجود دانست و یادآور شد: این دسته از دانشجویان برای هر بار خروج از کشور نیاز به اجازه داشتند که این امر نیز در این جلسات مرتفع شد.

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه، رفع مانع را از اهداف برگزاری این جلسات نام برد و خاطر نشان کرد: ولی بحث مهمی که در این جلسات مصوب شد، راه‌اندازی سازمان "حمایت از همکاری‌های علمی بین‌المللی" است؛ چرا که همه کشورهای پیشرفته اقدام به راه‌اندازی چنین سازمان‌هایی کرده‌اند و ما نیز در صدد هستیم که در ایران چنین نظامی داشته باشیم.