Cardinal Theme

پذیرش دانشجوی دوره دکتری سهمیه استعدادهای درخشان دانشگاه علم و فرهنگ ( سال تحصیلی 1400-1399)

فراخوان پذیرش دانشجوی دوره دکتری سهمیه استعدادهای درخشان دانشگاه علم و فرهنگ ( سال تحصیلی 1400-1399)

 دانشگاه علم و فرهنگ به منظور فراهم نمودن زمینه جذب برگزیدگان علمی و مستعد از بین دانش آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه‏‌ها و مؤسسه‏‌های آموزش عالی کشور و در راستای اجرای ”آیین‎‏نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری“ مصوب جلسه مورخ 1393/03/27 شورای هدایت استعدادهای درخشان، آیین‏‌نامه شماره 21/67272 مورخ 1393/04/18 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اصلاحیه آن به شماره 21/237200 مورخ 1393/12/16 و دستورالعمل اجرایی آیین‎‏نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد به شماره 3606 مورخ 1398/01/18 سازمان سنجش آموزش کشور”(دریافت آیین‌‏نامه و دستورالعمل اجرایی)، آمادگی خود را برای پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط عمومی و اختصاصی به شرح زیر، در دوره دکترای تخصصی رشته‏ های:

 1- زیست‏ شناسی‏ جانوری- سلولی و تکوینی، 2- مدیریت گردشگری، 3- روان‏شناسی بالینی، 4- حقوق خصوصی، 5- مهندسی صنایع 6- مهندسی عمران – سازه برای سال تحصیلی 1400-1399 اعلام می‏‌دارد.

شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجوی دوره دکتری بدون آزمون

الف – شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2.  پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران
 3.  نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد
 4.  نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع صاحب صلاحیت
 5.  عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه‌‏های محارب و ملحد و عدم هواداری از آنها
 6. دانشجویان این دانشگاه، در صورت تأمین اعتبار، از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نیز از تسهیلات صندوق قرض‌‏الحسنه دانشجویان ایران (وام ازدواج و وام‏های عادی ضروری و اضطراری) برخوردار خواهند شد.
 7.  اين دانشگاه هيچگونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد. اما تلاش خود را برای اسکان دانشجویان در خوابگاه‏‌های خصوصی معتبر و مورد تأیید خواهد داشت.
 8. اعطای هر نوع مدرک تحصیلی منوط به گذراندن تمامی واحدهای مصوب درسی رشته تحصیلی، از جمله تصویب و دفاع از رساله مربوط است.
 9. در صورت ترک تحصیل، اخراج و یا انصراف از تحصیل، بدون عذر موجه به تشخیص دانشگاه، شهریه دوره تا زمان تحصیل دریافت خواهد شد.
 10. از دانشجو همزمان با ثبت‌‏نام نهایی، ضمانت لازم برای تحصیل در طول مدت دوره آموزشی اخذ خواهد شد.

ب- شرایط و ضوابط اختصاصی

  1. دانش‌‏آموخته یا دانشجوی نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌‏های معتبر داخل کشور مورد تأیید وزارتین “علوم، تحقیقات و فناوری”    و “بهداشت، درمان و آموزش پزشکی” (به تشخیص دانشگاه)
  2. نگذشتن بیش از ۲ سال از تاریخ فارغ‏‌التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد داوطلب
  3. داشتن حداقل میانگین کل 16 در مقطع کارشناسی و میانگین کل حداقل 17 - بدون احتساب نمره پایان‏‌نامه - در مقطع کارشناسی ارشد
  4. کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت‏‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه

تبصره: درصورتی‏‌که داوطلب دارای حداقل یک مقاله علمی - پژوهشی مستخرج از پایان‌‏نامه چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات نمایه شده برتر JCR (مورد تأیید استاد راهنمای اصلی) باشد و با حذف نام اساتید راهنما و مشاور نویسنده اول تلقی شود، داوطلب می‏‌تواند به صورت مشروط درخواست پذیرش نماید. بدیهی است در صورت تأیید مقاله ارائه شده توسط گروه آموزشی ذی‏ربط، امکان بررسی درخواست پذیرش داوطلب فراهم خواهد شد.

  1. پذیرش قطعی پذیرفته‌‏شدگان، منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنان توسط مراجع ذی صلاح مربوط و تأیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور است.
  2. کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‏‌ها) قبل از آزمون جامع دکتری
  3. دانشجویان دکتری به ازای انتشار یا ارائه هر مقاله متناسب با سطح علمی و میزان اعتبار مجله یا کنفرانس، براساس مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه مستند به آیین‏نامه تشویق فعالیت‏‌های پژوهشی، از تخفیف در شهریه برخوردار خواهند شد.

ج – نکات مهم:

 1. اتباع غیرایرانی و دانش ‏آموختگان دانشگاه‌‏های خارج از کشور، مجاز به ارائه درخواست استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان نمی‏‌باشند.
 2. داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مجاز به ثبت نام نمی‌‏باشند.
 3.  مقالاتی که در مجلات فاقد اعتبار علمی از نظر وزارتین علوم و بهداشت چاپ شده باشند، قابل بررسی و امتیازدهی نیستند.
 4. در صورت ارائه تألیف، گردآوری یا ترجمه کتاب، لازم است تألیف یا ترجمه ارائه شده مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد، در غیر این‏صورت امتیازی به آن تعلق نمی‌‏گیرد.
 5.  داوطلبان فقط مجاز به ارائه درخواست پذیرش در یک رشته تحصیلی هستند و درصورت ارائه درخواست های متعدد از فهرست داوطلبان حذف خواهند شد.
 6.  چنانچه در هر یک از رشته‌‏های اعلام شده، از طریق آزمون ورودی دوره‌‏های دکتری تخصصی، تعداد پذیرفته‌‏شدگان به حدنصاب نرسد، از طریق سهمیه استعدادهای درخشان نیز در رشته‌‏های مورد نظر، پذیرش دانشجو انجام نمی‌‏شود.
 7.  کسب حدنصاب علمی لازم برای پذیرش که توسط گروه آموزشی تعیین و مورد تصویب دانشگاه قرار گرفته است، از شرایط اصلی پذیرش است و در صورت عدم کسب حد نصاب مذکور، دانشگاه ملزم به پذیرش داوطلبان برگزیده علمی نمی‌‏باشد.
 8.  دانشجویان نیمسال آخر در صورت پذیرش، باید حداکثر تا ۳۱ شهریورماه سال 1399 از پایان‏‌نامه خود دفاع نموده و فارغ‌‏التحصیل شوند؛ در غیراین صورت اسامی آنان از فهرست داوطلبان واجد شرایط پذیرش حذف خواهد شد.
 9. پذیرفته‏‌شدگان دوره‌‏های تخصصی دکتری بدون آزمون (استعدادهای درخشان) به صورت تمام وقت اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.
 10.  چنانچه در هر مرحله از ثبت نام و یا اشتغال به تحصیل، مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط و ضوابط عمومی و یا اختصاصی ورود به دوره دکتری مندرج در این اطلاعیه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام یا ادامه تحصیل او جلوگیری می‌‏شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
 11. به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد شرایط الزامی پذیرش نباشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی نیز قابل استرداد نیست؛ لذا اکیداً توصیه می‌‏شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از داشتن تمامی شرایط، ثبت‏‌نام نمایند.
 12.  اطلاعات تکمیلی صرفاً از طریق پایگاه اطلاع ‏رسانی دانشگاه به نشانی www.usc.ac.ir اعلام خواهد شد، لذا داوطلبان محترم لازم است تا زمان اعلام نتایج، اخبار و اطلاعیه‌‏های مربوط را از پایگاه اطلاع‏ رسانی مذکور ملاحظه و پیگیری نمایند و دانشگاه مسئولیتی در قبال اطلاع‌‏رسانی جداگانه به داوطلبان نخواهد داشت و عدم مراجعه داوطلبان در زمان‏‌هایی که اعلام خواهد شد، به منزله انصراف آنان تلقی می‏‌شود.

د- مصاحبه علمی و اعلام نتایج

 1. نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان و راه‏یافتگان به جلسه مصاحبه، از طریق پایگاه اطلاع‏ رسانی دانشگاه (www.usc.ac.ir) اعلام خواهد شد.
 2. جلسه آزمون شفاهی برگزیدگان علمی، ترجیحاً همزمان با جلسه مصاحبه داوطلبان آزمون نیمه‏‌متمرکز دوره‏های دکتری تخصصی سال 1399 برگزار خواهد شد و اطلاعیه دعوت به جلسه به تفکیک رشته‏، از طریق پایگاه اطلاع ‏رسانی دانشگاه اعلام خواهد شد، لذا داوطلبان محترم صرفاً از این طریق تاریخ مصاحبه خود را مشاهده و مراجعه نمایند و دانشگاه مسئولیتی برای اطلاع‌‏رسانی از طرق دیگر ندارد و عدم مراجعه داوطلب در روز برگزاری مصاحبه به منزله انصراف وی از درخواست پذیرش خواهد بود و امکان برگزاری مجدد جلسه، مقدور نخواهد بود.

ج –مدارک لازم، مهلت ارسال مدارک و نحوه ارسال

داوطلبان واجد شرایط، لازم است حداکثر تا پایان روز پنجشنبه مورخ 22 خردادماه سال 1399 مدارک مورد نیاز به شرح زیر و با حجم حداکثر 5M به پست الکترونیکی  grad@usc.ac.irارسال نمایند.

 1. یک قطعه عکس 4×3 رنگی تمام رخ
 2. تصویر کارت ملی
 3. تصویر مدرک نظام وظیفه (مختص داوطلبان ذکور)
 4. تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی دارای معدل
 5.  تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل (مختص دانش ‏آموختگان)
 6. تصویر گواهی رتبه اول تا سوم دوره کارشناسی از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل (در صورت دارا بودن رتبه)
 7.  تصویر گواهی رتبه اول دوره کارشناسی ارشد از مدیریت امور آموزشی دانشگاه محل تحصیل (در صورت دارا بودن رتبه)
 8.  تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی
 9. تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد
 10.   تصویر صفحه اول و چکیده پایان‏‌نامه
 11.  تصویر فرم تکمیل شده ثبت اطلاعات داوطلب دریافت فرم با فرمت WORD  دریافت فرم با فرمت PDF
 12.  تصویر مربوط به گواهی تأیید یه مقالات علمی - پژوهشی/ علمی - ترویجی/ کنفرانس‏‌های معتبر
 13. تصویر نامه از مجلات مبنی بر تأیید پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله‌‏های علمی - پژوهشی که تا کنون چاپ نشده باشند. (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست).
 14. تصویر گواهی تائیدیه مبنی بر نمایه شدن مجله در فهرست JCR یا سایر نمایه‏‌های معتبر و سایر مجلات علمی – پژوهشی مورد تأیید وزارتین علوم یا بهداشت از مراجع ذی‏صلاح که حاوی رتبه‏‌بندی و اعتبار مجله باشد.
 15.  تصویر مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان پژوهش‏‌های علمی و صنعتی ایران)
 16.   تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره، مسابقات بین‏‌المللی و المپیادهای معتبر (گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی‏ربط)
 17. تصویر مستندات مربوط به تالیف یا گردآوری کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)
 18.  تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مرتبط با رشته تحصیلی (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)
 19.  تصویر گواهی سابقه تدریس در مراکز آموزش عالی با تأیید معاون آموزشی دانشگاه/ مؤسسه
 20. تصویر گواهی طرح‏‌ها/ پروژه‌‏های تحقیقاتی اتمام یافته، دارای گواهی از مراجع ذی‏صلاح
 21. تصویر گواهی زبان انگلیسی دارای اعتبار کمتر از 2 سال
 22. تصویر فیش پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ 1،800،000 (یک میلیون و هشتصد هزار ریال) به حساب شماره (22100027) بانک ملت شعبه بوستان، قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملت
 23. ارایه اصل مدارک و مستندات فوق و تأییدیه رسید مدارک در زمان مصاحبه الزامی است.

نشانی دانشگاه علم و فرهنگ: تهران، فلكه دوم صادقيه، بلوار شهید اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل شهید همت، خيابان شهيد قموشی(پارك سابق)، خیابان بهار

یادآور می‏‌شود: اداره خدمات آموزشی و تحصیلات تکمیلی (سرکار خانم کوچکی) به شماره 44238171 داخلی 360  در ساعات اداری روزهای شنبه و دوشنبه هر هفته پاسخگوی سؤالات احتمالی داوطلبان محترم خواهند بود.   

نمابر: 44214750-021

تلفن: 5-44238171 -021     نمابر: 44214750-021

نشانی پايگاه اطلاع‌رسانی: www.usc.ac.ir

پست الكترونيكی: info@usc.ac.ir

نشانی پايگاه اطلاع‌رسانی پژوهشگاه رویان:  www.royaninstitute.org

تلفن پژوهشگاه: 23562180-021

مدیریت خدمات آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

1399/02/03