Cardinal Theme

معاون فرهنگی وزارت علوم اعلام کرد

رونمایی از سامانه باشگاه دانشجویان ایران، نقش موثر فضای مجازی در تحقق عدالت آموزشی

معاون فرهنگی وزارت علوم از راه اندازی سامانه باشگاه دانشجویان ایران خبر داد و گفت: فضای دیجیتال و بهره‌برداری از مزیت‌های بستر مجازی را زمینه‌ساز ایجاد عدالت آموزشی فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در مراسم رونمایی از سامانه مرکز فرهنگی و اجتماعی دانشجویان کشور (باشگاه دانشجویان ایران) که امروز (سه‌شنبه) در محل این وزارت علوم، با تاکید بر نقش مهم فضای مجازی و دیجیتال در توسعه آموزش‌های الکترونیکی و تحقق عدالت آموزشی گفت. تغییرات دنیا و ایجاد شکاف اطلاعاتی و فاصله دیجیتالی ایجاد شده یکی از پراهمیت‌ترین موارد از لحاظ دسترسی به فرصت‌ها را دسترسی به فضای دیجیتال و فعالیت‌های مجازی است.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایطی که به لحاظ شیوع بیماری کرونا با آن مواجه هستیم و به دلیل فواصل فیزیکی، امکان حضور تجمعات دانشجویی را نداریم؛ لذا استفاده از امکانات فضای مجازی و دیجیتال از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و باعث ایجاد عدالت آموزشی برای دانشجویان کشور می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر دغدغه‌هایی که در زمینه فعالیت‌های دانشجویی وجود داشت، تصریح کرد: برای آنکه دانشجویان سراسر کشور بتوانند از فرصت‌ها و فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی برخوردار شوند، مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و همکاران ما در دانشگاه مازندران و بابل سامانه‌ای را تعریف کردند که امروز در مرحله افتتاح سامانه‌ای با عنوان «مرکز فرهنگی و اجتماعی دانشجویان کشور» هستیم که هدف از راه‌اندازی آن ایجاد توانایی‌ها و مهارت‌های لازم برای استفاده از شیوه‌های نوین علمی و ایجاد فرصت‌های بهره برداری و استفاده از ظرفیت‌ها برای جمعیت وسیع دانشجویی در سراسر کشور است.

وی از همکاری و مشارکت دانشگاه مازندران و بابل و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ایجاد این سامانه تشکر و قدردانی کرد.


در ادامه این نشست مهندس محمدهادی عسگری مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تقدیر از همکاری دانشگاه مازندران گفت: پس از همه‌گیری بیماری کرونا، ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات کاملاً حس می‌شد و زیرساخت‌های نرم‌افزاری در دانشگاه‌ها ایجاد شد و شبکه ارتباطات دانشجویی شکل گرفت تا بخشی از نیازهای فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در این سامانه تامین شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ غفاری افزود: در حقیقت سامانه باشگاه دانشجویان ایران بر آمده از خود دانشجویان است که امیدواریم محل تعامل و کنشگری دانشجویان باشد و به حیات و پویایی نهاد علم و فناوری کمک کند.