Cardinal Theme

رئیس صندوق رفاه خبر داد:

پرداخت وام‌های دانشجویی نیمسال دوم بزودی آغاز می‌شود

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: برای پرداخت وام‌ها از لحاظ نقدینگی در نیمسال اول مشکلی نداشتیم و بلافاصله پرداخت وام‌های نیمسال دوم را نیز آغاز می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ به نقل از خبرگزاری مهر، ناصر مطیعی افزود: در سال تحصیلی جدید اغلب دانشجویان در کنار خانواده‌های خود هستند و آموزش به صورت مجازی اجرا شد و با توجه به شرایط سخت اقتصادی تلاش کردیم که حامی و کمک کار دانشجویان باشیم.

وی افزود: راهبرد اصلی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت وام‌های دانشجویی است و خوشبختانه با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای نیمسال اول سال تحصیلی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پنج نوع وام تحصیلی، وام شهریه، وام ودیعه مسکن، وام ویژه دکتری و وام ضروری در نظر گرفته شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از این میزان وام با درخواست دانشگاه‌ها به امور مالی دانشگاه واریز شد و خوشبختانه برای پرداخت وام‌ها از لحاظ نقدینگی در نیمسال اول مشکلی نداشتیم و بلافاصله پرداخت وام‌های نیمسال دوم را نیز آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ دانشجویی با توجه به شیوع کرونا برای دریافت وام نباید به واحدهای دانشجویی مراجعه کند گفت: تمام درخواست‌ها در سامانه ثبت شود و کارشناسان صندوق رفاه دانشجویان آن‌ها را بررسی می‌کنند.

مطیعی گفت: آمادگی پرداخت همین میزان وام را برای نیمسال تحصیلی دوم داریم و امیدواریم مشکلی رخ ندهد.