نکات مهم در خصوص برگزاری کلاس‌های مجازی در آبان ماه 1401

قابل توجه دانشجویان در تمامی مقاطع و رشته‌ها

باسمه تعالی

درپی ناآرامی های اخیر در محیط دانشگاه که منجر به سلب حق تشکیل کلاس در محیط آرام از استادان و دانشجویان گردید، شورای دانشگاه به منظور ایجاد شرایط حداقلی مناسب برای ارائه آموزش که از وظایف دانشگاه است، تصمیم به انتقال موقت کلاس‌های درس به محیط مجازی گرفت. در این راستا توجه دانشجویان محترم را به نکات زیر جلب می نماید:

  1. به دانشجویان عزیز توصیه می‌شود ضمن شرکت فعال در کلاس های درس، مطالعه مباحث قبلی تدریس شده، انجام تکالیف درسی و شرکت در ارزیابیهای مستمر اساتید، صدمات آموزشی ناشی از شرایط ویژه هفته‌های گذشته را به نحو شایسته جبران نمایند.
  2.  کلیه امتحانات میان ترم و پایان ترم دروس طبق تقویم آموزشی مصوب به صورت حضوری برگزار می شود. برای گذراندن دروس لازم است دانشجویان محترم ضمن شرکت مستمر در کلاسهای درس، ارزیابی‌های معمول دروس را با موفقیت طی کنند و شرایط خاص این نیمسال اثری در شکل و سطح ارزشیابی‌ها نخواهد داشت.
  3.  به منظور حفظ حریم شخصی دانشجویان، رفع نگرانی‌ها و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض تهدیدات و زورگویی گروه اندک در فضای مجازی، از اساتید دروس خواسته شده است که پنجره شرکت کنندگان را از معرض دید دانشجویان در محیط ادوبی کانکت حذف کنند. لذا اسامی شرکت کنندگان فقط توسط استاد درس قابل مشاهده خواهد بود.
  4.  بر اساس مقررات آموزشی، غیبت دانشجو در بیش از 16/3 جلسات درس یا غیبت در جلسه امتحان پایان نیمسال موجب حذف آموزشی درس خواهد شد.
  5. امکان حذف درس از طریق ثبت تقاضای حذف اضطراری یا عدم شرکت در جلسه رسمی امتحان پایان نیمسال تحصیلی برای دروس نظری برقرار است. بدیهی است مطابق معمول و به دلیل پیش‌بینی و تدارک سرویس‌های لازم توسط دانشگاه، حذف درس بعد از زمان حذف و اضافه موجب مسترد شدن شهریه نخواهد شد.
  6.  اطلاعات تکمیلی درخصوص نحوه استفاده از سامانه آموزش الکترونیکی از طریق وب سایت مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه به نشانی http://vc.usc.ac.ir قابل دریافت است.

در پایان امیدواریم با رفع مشکلات جاری، شاهد حضور فعال دانشجویان در محیط دانشگاه و فراهم آمدن شرایط مناسب برای فعالیت‌های علمی، پژوهشی، صنفی و اجتماعی در محیطی عاری از خشونت و اغتشاش باشیم.

با تشکر و آرزوی توفیق الهی

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

1401/08/08