هم‌زمان با دهه کرامت برگزاری نمایشگاه الگوی سوم در دانشگاه علم و فرهنگ

«نمایشگاه الگوی سوم» با موضوع معرفی برخی الگوهای زن در اندیشه اسلام و انقلاب اسلامی روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه، هم‌زمان با روز دختر و آغاز دهه کرامت، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه در محل سرسرای علم دانشگاه علم و فرهنگ آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، این نمایشگاه با حضور دکتر مهدی باصولی، رئیس دانشگاه؛ دکتر منوچهر جهانیان، معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر عادل تقوی، معاون پشتیبانی و حجه‌الاسلام‌والمسلمین حسینی، امام جماعت دانشگاه و سایر مدیران فرهنگی و دانشجویی و جمعی از دانشجویان افتتاح شد و در ادامه، زهرا امیری، مسؤول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه و مسؤول این نمایشگاه، توضیحاتی را در خصوص محتوا و پوسترهای به‌نمایش‌ درآمده ارائه کرد.

گفتنی است نمایشگاه الگوی سوم با رویکردی متفاوت به موضوع زن و جایگاه او در اسلام و انقلاب اسلامی می‌پردازد و جایگاه زن را از دریچه الگوی سوم انقلاب اسلامی معرفی می‌کند و در این نمایشگاه با بیش از ۷۰ پوستر، تلاش شده ابعاد، ساحت‌ها و ویژگی‌های این الگو به تصویر کشیده شود. در این مدل و الگو زن دارای ساحت‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است که هرکدام به‌تفکیک توضیح داده شده است. همچنین، نمونه‌های نقش‌آفرینی زنان در تاریخ ایران قبل از انقلاب از دوران مشروطه، قاجار و پهلوی معرفی شده است. زنان معرفی‌شده در بخش‌های مختلف ازجمله ورزش، تحصیل، امور جهادی، برنامه‌های علمی و… فعال هستند. نکته قابل‌توجه اینکه نزدیک به نیمی از این الگوها در قید حیات و دردسترس هستند و تلاش شده تا فقط الگوهای ازدنیا رفته معرفی نشوند.

اهدای گل به مناسبت روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر به دانشجویان

اهدای گل به برخی از دانشجویان دختر به مناسبت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر و پذیرایی از بازدیدکنندگان نمایشگاه از بخش‌های دیگر این برنامه بود.

این نمایشگاه که در تاریخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه افتتاح شده است تا ۱۰ خردادماه مقارن با دهه کرامت در محل سرسرای ساختمان علم دانشگاه، ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ