هم‌زمان با روز جهانی فشار خون ارائه خدمات اندازه‌گیری فشار خون به اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه

هم‌زمان با روز جهانی فشار خون، خدمات اندازه‌گیری فشار خون به اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۳ خرداد، در محل مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر منوچهر جهانیان، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اشاره به اهمیت اندازه‌گیری فشار خون در تشخیص به‌موقع و رعایت سبک زندگی سالم و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از آن، بیان داشت که معاونت دانشجویی و فرهنگی برنامه‌ریزی کرده است تا خدمات اندازه‌گیری فشار خون از تاریخ ۲۸ اردیبهشت الی ۳ خرداد برای اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ارائه شود. همچنین، در سایر ایام هم، به‌جز روزهای پنجشنبه و جمعه، خدمات بهداشتی و مشاوره سلامت، از ساعت ۸ الی ۱۴ با حضور پزشک و کارشناس بهداشت به‌صورت رایگان به اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ارائه ‌می‌شود.
گفتنی است
۱۷ می ۲۰۲۳ در تقویم جهانی با عنوان روز جهانی فشار خون ثبت شده است و شعار امسال سازمان جهانی بهداشت برای این موضوع «با اندازه‌گیری دقیق فشارخون و کنترل مطلوب آن، زندگی باکیفیت‌تر و عمر طولانی‌تری داشته باشیم» است.
 

روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ