معرفی دانشگاه

دانشگاه علم و فرهنگ؛ دانشگاه کارآفرین/رتبه یک نوآوری کشور/برترین دانشگاه غیردولتی کشور

با اعلام نتایج کنکور سراسری سال 1400 و با توجه به تحولات زیرساختی که در ساختار نظام آموزش پدید آمده، پذیرفته شدگان برای انتخاب رشته و دانشگاه خود معیارهای جدیدتری پیدا کرده اند. بدیهی است که ناآشنایی دانشجویان و خانواده هایشان با سیستم آموزش غیرحضوری ومجازی نگرانی هایی را در این خصوص به وجود آورده است. پاسخ سوالاتی از قبیل سیستم زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم¬افزاری دانشگاه‌های غیرانتفاعی در دوران کرونا، اعتبار این دانشگاه ها، میزان شهریه در این دانشگاه‌ها، تمهیدات دانشگاه‌های غیرانتفاعی درخصوص پرداخت شهریه و امکان اشتغال مرتبط در رشته های تحصیلی از جمله دغدغه های اصلی دانشجویان و خانواده های آنان است.

دانشگاه علم و فرهنگ به خوبی توانسته است فضای آموزش مجازی در دوران کرونا را مدیریت و با بهبود و ارتقاء سطح آموزش¬های مجازی، حداقل ممکن از افت کیفیت آموزشی را داشته باشد. خوشبختانه در این دانشگاه گام های اساسی در جهت تقویت زیرساخت آموزش مجازی و حضوری برداشته شده و زیرساخت های سخت افزاری و نرم¬افزاری در حدعالی تمهید و آماده¬سازی گردیده و از نظر فنی و آموزشی بسترهای لازم و مورد نیاز ایجاد شده است. در ارتقاء کیفیت آموزشی دانشگاه علم و فرهنگ همین بس که در سال گذشته(1399) دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه در رشته های عمران و مهندسی صنایع در لیست برترین های بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور جای گرفتند و درصد قابل توجهی از دانشجویان کارشناسی این دانشگاه در رشته های مختلف رتبه های تک رقمی و برتر کنکور کارشناسی ارشد را به خود اختصاص دادند.

تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی کشور با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند و دانشگاه علم و فرهنگ نیز به عنوان برترین دانشگاه غیر انتفاعی کشور از این قاعده مستثنی نیست و  متقاضیان این دانشگاه به دو روش(97درصد از طریق کنکور سراسری و 3 درصد از طریق سوابق تحصیلی) جذب می شوند.

مزیت رقابتی دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان دانشگاه کارآفرین برخورداری از امکانات، تجهیزات، تنوع و کیفیت خدمات علمی، آموزشی، دانشجویی، فرهنگی، اشتغالزایی و کارآفرینی و اعتبار مناسب بین المللی است که باعث برتری محسوس این دانشگاه حتی نسبت به برخی دانشگاه های دولتی شده است. روحیه دانشجو محوری و پویایی حاکم بر این دانشگاه سبب شده تا علاوه بر اهتمام در ارائه بهترین خدمات و سرویس های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و کارآفرینی به مشکلات مالی ناشی از کرونا برای خانواده ها نیز توجه گردیده و راهکارهایی برای آن در نظر گرفته شده است.

دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ نه تنها همچون دانشجویان سایر دانشگاه های کشور مجاز به استفاده از تسهیلات دانشجویی، تخفیفات و وام های شهریه هستند بلکه علاوه بر این دانشگاه علم و فرهنگ در راستای مسئولیت های اجتماعی با تاسیس صندوق «مُجیر» وام های اختصاصی برای آسیب دیدگان کرونا نیز در نظر گرفته که دانشجویان نوورودی نیز مشمول بهره مندی از امکانات این صندوق خواهند بود.

مشاهده رشته‌های دانشگاه

 

دانشگاه علم و فرهنگ در سومین دهه فعالیت خود و پس از توسعه کمی، نهادینه کردن آموزش‌های کیفی و ترویج پژوهش‌های کاربردی همگام با دانشگاه‌های پیشرفته جهان با هدف تربیت و تأمین بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز جامعه در مسیر کارآفرینی حرکت می‌کند و تلاش دارد در زمره دانشگاه‌های نسل سوم (کارآفرين) قرار گرفته و نقش جدی‌تری در آموزش های نوین، ایجاد اشتغال، توسعه تکنولوژی و خلق ارزش اجتماعی ایفا نماید.

تعامل با پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی

دانشگاه علم و فرهنگ در برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی از توانمندی‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی نظیر پژوهشگاه رویان، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پژوهشگاه ابن‌سینا، پژوهشکده توسعه تکنولوژی، پژوهشگاه علوم انسانی و اجتماعی، پژوهشکده گردشگری و پژوهشکده فرهنگ و هنر بهره‌مند است که این امر منجر به ارتقاء کیفی دوره‌های آموزشی این دانشگاه شده است.

همکاری‌های بین الملل

بهره برداری از تجربه‌ها و دستاوردهای علمی سایر کشورها یکی از راهبردهای مهم دانشگاه علم و فرهنگ است و به همین منظور برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی بلندمدت و کوتاه‌مدت با دانشگاه‌های معتبر جهانی در راستای ورود به عرصه‌های بین‌المللی پیش‌بینی شده است. دانشگاه علم و فرهنگ با عقد قراردادها و تفاهم نامه‌های همکاری آموزشی با دانشگاه‌های UPM و USM مالزی،WARVIK   و SHEFFIELD انگلستان، MALARDALEN سوئد، IMC اتریش، دانشگاه EUA  ارمنستان و MODUL  اتریش درصدد ارتقاء کیفی و توسعه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی است.

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ تنها پارک تخصصی در گستره ملی در حوزه فرهنگ محسوب می‌شود. این پارک با در نظر گرفتن نیازهای کشور با هدف توسعه کسب و کارهای فرهنگی و تجاری‌‏سازی فناوری‌‏های نرم و اشتغال‏ زایی در بخش فرهنگ، هنر، صنایع دستی، گردشگری و ... فعالیت می‌کند.

مشاهده سایت پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی

مرکز آموزش‌های تخصصی

مرکز آموزش‌های تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ با دغدغه ایجاد اشتغال، کارآفرینی، ارتقای مهارت‌های منابع انسانی و با هدف تربیت نيروي انساني متخصص و مهارتی در چهار شعبه (سطح شهر تهران) تاسیس شده است. این مرکز علاوه بر طراحی، تدوین و اجرای دوره‌های درخواستی دانشجویان و کارفرمایان، با رویکرد رفع نیاز‌های وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاههای اجرایی(دولتی و خصوصی) به طور مستمر مبادرت به نیازسنجی درسطح جامعه نموده و براساس نیازهای موجود دوره‌های کاربردی- تخصصی طراحی و تدوین می‌نماید که در نهایت منجر به شاغل شدن فراگیران می‌گردد.   

موسسه توسعه پایدار گردشگری علم و فرهنگ

موسسه توسعه پایدار گردشگری علم و فرهنگ؛ به عنوان نخستینNGO گردشگری دانشگاهی وابسته به دانشگاه علم و فرهنگ با رویکرد کارآفرینی در بخش‌های مختلف مدیریت و برنامه‌ریزی گردشگری در گستره بین المللی فعالیت می‌کند. این موسسه تاکنون دستاوردهای ارزشمندی در بخش‌های گردشگری و هتل‌داری، فناوری گردشگری، کسب و کارهای نوین در گردشگری، مدیریت مقاصدگردشگری، برندسازی مقاصدگردشگری، گردشگری سلامت و پزشکی داشته است.

مشاهده سایت موسسه توسعه پایدار گردشگری علم و فرهنگ

خبرگزاری سیناپرس

خبرگزاری سیناپرس تنها خبرگزاری تخصصی علمی، متعلق به دانشگاه علم و فرهنگ است که با انگیزه ارتقاء سطح آگاهی و دانایی جامعه نسبت به تحولات علمی و فرهنگی در سطح کشور فعالیت می‌کند. اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق از رویدادهای علمی و ایجاد زمینه‌های مناسب جهت آگاهی مخاطبان از پیشرفت‌های علمی و تخصصی کشور از مهم‌ترین اهداف این خبرگزاری است.   

مشاهده سایت سیناپرس

بنیاد توسعه کسب و کار

دانشگاه علم و فرهنگ با وجود 5 دانشکده تخصصی و پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی از ظرفیت‌های علمی و اجرایی مناسب و زیرساخت‌های لازم برای تشکیل و ترویج واحدهای کسب و کار دانش بنیان برخوردار است. این دانشگاه به منظور ایفای نقش موثرتر درکارآفرینی و توسعه کسب و کارهای دانش‌محور با هدف ترویج و تسهیل کارآفرینی، ایجاد اشتغال و همچنین نیل به الگوی دانشگاه کارآفرین اقدام به تاسیس «بنیاد توسعه کسب و کار» نموده است.

مشاهده سایت بنیاد توسعه کسب و کار

لینک‌های مهم